YAZILAR

30/12/2018

 

Yılın son gününden herkese merhaba!

Sizin de her sene başında heyecanla hazırladığınız liste, sene sonunda yapılmayan maddeler yüzünden hüsranla sonuçlanıp adeta bir suçluluk listesi haline geliyor mu?

Öyleyse, bu yıl 2019 için “Yapacaklarım” listesi hazırlamak yerine, “Yapmayacaklarım” listesi hazırlamaya ne dersiniz?

Üstelik, her zaman bir yapacaklar listeniz oldu, şimdi sıra yapmayacaklarımızda! 

Uplifers.com'da yayınlanan bu haftaki yazımda “Yapmayacaklarım” listesi ile karşınızdayım!

Sağlıklı, huzurlu, mutlu ve gülümseten bir sene olması dileğiyle…

Keyifli okumalar!

12/12/2018

 

Yetiştirmeniz gereken bir rapor, son dakika hazırlanması istenen bir sunum, yöneticiniz ya da iş arkadaşınızla aranızda geçen tatsız bir diyalog ve benzer durumlar sonrasında boynunuzda tutulma, omzunuzda kasılma, sırtınızda gerginlik, başınızda bir ağrı eşliğinde zihninizde uçuşan “Artık dayanamıyorum!”, “Buralardan kaçıp bir sahil kasabasına yerleşeceğim!” cümleleri size de tanıdık geldi mi?

Uplifers.com'da yayınlanan bu haftaki yazımda sizi harekete geçirecek, stresle ve stres kaynaklı gerginlik ağrılarınızla başa çıkmanızı sağlayacak 4 öneri paylaştım. 

Keyifli okumalar!

22/11/2018

 

Artık sabahlar daha soğuk ve daha karanlık, sıcak yataktan çıkmak hayli zor. Sürekli hissedilen halsizlik, yorgunluk, belki de uykusuzluk…

Uplifers.com'da yayınlanan bu haftaki yazımda bu aralar üzerimize çöken rehaveti ortadan kaldıracak öneriler paylaştım. 

Kış depresyonu kapıda: 5 adımda davetsiz misafirinizden kurtulun!

Keyifli okumalar!

28/03/2018

 

Zihninize bir türlü söz geçiremediğinizi hissediyorsanız, kendinizi sürekli kendinize yeni bir problem yaratırken buluyorsanız, arkanıza yaslanıp anın keyfini çıkarıp mutlu olmak yerine her daim bir şeyler için endişeleniyorsanız, korkarım ki olumsuz iç sesiniz kontrolü ele geçirmiş.

Uplifers.com'da yayınlanan bu haftaki yazımda kontrolü geri almak, hayatınızı daha mutlu ve sağlıklı yaşamak için, olumsuz iç sesinizle baş etmenize yardımcı olacak 5 basit yöntem sizinle.  

Olumsuz iç sesinizi susturun!

Keyifli okumalar!

28/02/2018

Herkes uyumlu, nazik ve sevilen biri olmayı ister, bu çok normal.

Ancak bu istek, “hayır” diyemeyen insanlarda, diğer insanları memnun etme çabasına dönüşüyor zamanla. Durum böyle olunca, bu kişiler “hayır” dediklerinde kendilerini huzursuz ve mutsuz hissediyor; hayır derken oldukça zorlanıyor.

Bu duygular size de tanıdık geldiyse siz de Hayır Diyemeyenler Kulübü’ndensiniz. Uplifers.com'da yayınlanan bu haftaki yazımda size  yardımcı olacak 10 önerim var.

“Hayır” Diyemeyenler Kulübü üyeleri için 10 adımda “Hayır” diyebilme sanatı
 

Keyifli okumalar!

14/02/2018

İtiraf ediyorum, evde açılmış bir bisküvi paketi varken kendimi hiç güvende hissetmiyorum; cazibesine karşı koyamıyor ve tüm paketi bitiriyorum! Cips, çikolata ve diğerleri karşısında da pek direnç gösterebildiğim söylenemez.

Evet, abur cubur yemenin zararlı olduğunu bilmeyen yok! Bu şekilde sağlıksız beslenmenin kalp probleminden, yüksek tansiyona kadar birçok sağlık problemine yol açtığının farkındayız. Peki tüm bunların farkındayken bu alışkanlığı değiştirmenin zamanı gelmedi mi sizce de? Cevabınız evet ise, Uplifers.com'da yayınlanan bu haftaki yazımda size  yardımcı olacak 5 önerim var.

Abur cubur yemekten kurtulmak ve pişmanlık hissetmemek için 5 öneri
 

Keyifli okumalar!

31/01/2018

Alış-veriş listesi gibi sıraladığımız ama ertelemekten, henüz başlamaya fırsat bulamadığımız kararlarımızı uygulama zamanı geldi! Uplifers.com'da yayınlanan bu haftaki yazımda 5 adımda ihtiyacınız olan motivasyonu bulmanızı ve yeni yıl kararlarınıza sadık kalmanızı kolaylaştıracak önerilerimi paylaştım.

5 adımda ihtiyacınız olan motivasyonu bulun ve yeni yıl kararlarınıza sadık kalın!

Keyifli okumalar!

Sonsuza kadar fobilerle yaşamaya mahkum değiliz!

17/01/2018

Hayatın keyfini çıkarmak varken, fobilere teslim olmak niye!

Bu hafta uplifers.com'da yayınlanan son yazımda, fobilerimizden kısa sürede ve kalıcı olarak kurtulmamızı sağlayacak 5 öneri paylaştım.
 

  Sonsuza kadar fobilerle yaşamaya mahkum değiliz!

Keyifli okumalar!

Sevgili Sen, değişmesi gereken Sensin.

02/01/2018

Değişim sürecini kolaylatıracak önerilerimi, uplifers.com'da yayınlanan yazımda paylaştım.

Sevgili Sen, değişmesi gereken Sensin.

Keyifli okumalar!

30 Günde Mutluluk!

30/12/2017

Bizi mutlu edecek, basit ama gerçekten çok basit o kadar fazla yöntem var ki, yapmamız gereken bu yöntemleri uygulamak için harekete geçmek... Tam da bu noktada yardım edecek, 30 günlük geri sayım. 

Önümüzdeki 30 gün boyunca, her gün yapacağınız küçük şeyler sayesinde, mutluluğu alışkanlık haline getirebilirsiniz. Hadi o zaman, başlayalım!

Keyifli okumalar!

Yeni Yıl Kararlarını Uygulamanın 5 Kolay Yolu

17/12/2017

Vogue dergisi'nde yayınlanan yazımda 2018'i kolaylaştıracak, yeni yıl kararlarınıza sadık kalmanızı sağlayacak bir kaç önerim var!

Yeni Yıl Kararlarını Uygulamanın 5 Kolay Yolu

Keyifli okumalar!

Please reload