Epiküryen'le Mutlu Olanlar

Migren

16 yaşından beri kronik migrenim vardı. Epiküryen'de, yaptığımız ilk görüşmeden itibaren migren ataklarım azaldı. Eskiden baş ağrısı başladığında evden çıkamaz hale gelirdim. Şimdi neredeyse hiç ağrım olmuyor. Hissettiğim hafif şiddetli ağrıları da kendi kendime kontrol edebilir hale geldim.

Yaklaşık 30 yıldır esiri olduğum migrenden birkaç hafta içinde kurtuldum diyebilirim. Dilara hanım ile görüşmelerimiz biteli 7 ay oldu ve migrenden eser yok. Mutluluğumu anlatamam. 

 

Rezzan, 46

Boyun ağrısı

Yıllardır süren kronik boyun ağrısı problemim vardı. Hekimimin yönlendirmesiyle Dilara hanım ile çalışmaya başladım. İlk görüşmeden itibaren ağrımda rahatlama hissettim. 2. görüşmeden sonra ağrı problemim ortadan kalkmıştı. Sanki bu zamana kadar hiç ağrım olmamış gibiydi, hayatımdan boyun ağrısı çıktı. Teşekkür ederim.

Sevgi, 31

Sigara Bırakma

Epiküryen'e gelmeden önce günde otuz tane sigara içiyordum. 15 yıldır içtiğim ve bir kere bile bırakmayı denemediğim sigara bağımlılığından bu kadar kısa sürede kalıcı olarak kurtulabileceğimi hiç düşünmemiştim. Hiçbir yan etki olmadan sigarayı bıraktım. Kendimi sağlıklı ve harika hissediyorum. Dilara Hanım’ın da dediği gibi ‘’Sigara artık eski bir alışkanlık olarak geçmişte kaldı.’’ 

 

Fatih, 36

Oto-hipnoz Değişim Atölyesi

Hipnoz deyince herkesin aklında belli klişeler oluşsa da Örgütsel Psikolog Dilara Kuru onlarca katılımcıyı bir araya getirerek herkesin kendisini hipnoz etmesini sağladı. Öncelikle kaygı yönetimi ve bireylerin kendini yönetebilmesinin incelikleri hakkında konuşma yapan Kuru, sonrasında festivalin en çarpıcı deneyimlerinden biri olan oto-hipnozu dinleyicilerle uyguladı. Katılımcıların hepsi Kuru’nun yönlendirmelerini harfiyen uygulayarak toplu bir hipnozda buluştu. Ortaya çarpıcı sonuçların çıktığı oto-hipnoz sayesinde katılımcılar WellFest’ten kendilerini hipnoz etmeyi öğrenerek ayrıldılar.
 

 

Wellfest Bodrum

Duygusal Yemek Yeme

Kendimi bildim bileli ne zaman bunalsam, bir şeye canım sıkılsa, üzülsem yemek yerdim. Hatta bazen sadece çok mutsuz olduğum zamanlarda değil, çok mutlu olduğum zamanlarda da bunu yapardım. Bu nedenle sürekli dalgalanan bir kilom vardı. Bir arkadaşım aracılığıyla Dilara Hanım'la tanıştık ve sohbetimiz esnasında tesadüfen bu alışkanlığımın duygusal yeme sorunu olduğunu öğrendim. Kendisiyle çalışmaya başlamadan önce Bilişsel-Davranışçı Terapi ve Hipnoterapi hakkında bir fikrim yoktu. Görüşmelerimiz boyunca tüm süreçten çok etkilendim. 

Görüşmelerimiz sonunda kısa bir sürede yemek yeme alışkanlığım değişti. Artık duygusal iniş-çıkışlarıma aldırış etmeden daha kontrollü yemek yiyiyorum ve bu durumdan çok muyluyum. 

Dilara hanıma tüm görüşmelerimizde ve sonrasında gösterdiği özen ve özveri için teşekkür ederim.
 

 

Derya, 27

Bel Ağrısı

Son iki yıldır kronik bel ağrısıyla başım dertteydi. Hayatım son derece kısıtlayan bu ağrı aynı zamanda mutsuzluk yaratıyordu. Doktorun tavsiyesiyle Dilara Hanım'la çalışmaya başladım. 3 görüşmede ağrıdan eser kalmadı. Çok teşekkürler, herekese tavsiye ederim.
 

 

Mehmet, 37

İnsomnia

Psikoloğumun yönlendirmesiyle Epiküryen'le tanıştım. Aylardır uyuyamama problemi ile mücadele ediyordum. Ne kadar yorgun olursam olayım, ilaç almadan uyuyamıyordum. Oto-hipnoz tekniği sayesinde, sadece iki hafta sonra artık ilaç almadan rahatça uyuyabiliyorum. Keşke Dilara Hanım’la yollarımız daha evvel kesişseymiş. 

Aylin, 34

Kedi Fobisi

Kedi fobimden kurtulmak için Epiküryen’e gittim. Dilara Hanım’la her görüşmemizden sonra kendimi daha rahat ve daha sakin hissettim. Sonuç ise beklentimin çok üstündeydi. Artık kedilerin etrafımda dolaşmasından rahatsız olmuyorum. Hatta geçen gün bir kediyi kucağıma alıp sevebildim. Öğrendiğim tekniklerin hayatımı kolaylaştırdığını görmek çok keyifli. Çok teşekkürler.

Deniz, 30

Sigara bırakma

18 yıldır sigara içiyordum ve bırakma girişimlerim her seferinde başarısız olmuştu. Her yolu denedim derken Epiküryen çıktı karşıma! Dilara Hanım’la son görüşmemizin ardından 3 ay geçti ve bir kere bile elim sigaraya gitmedi! Dumansız hayatımın tadını çıkarıyorum şimdi. Çok teşekkürler.

Arda, 38

Sigara Bırakma ve Duygusal Yemek Yeme

Sigara bırakmak için Dilara hanımla çalışmaya başladım. Birçok kez kendi başıma sigara bırakmayı denedim ama ne zaman sigara bıraksam kilo alıyordum. Her defasında hem sigarayı bırakamadığım için hem de kilo aldığım için mutsuz oluyordum. Benim için sigara bırakmak=kilo almak demekti. Dilara hanım, bu düşüncemi değiştirdi. Sigarayı bıraktığımda yemek yemeye yönelmemin duygusal olduğunu ve bu alışkanlığın değiştirebileceğini gösterdi. Sayesinde ilk kez kilo alma endişesi taşımadan sigarayı bıraktım, hem de bir daha içmemek üzere. Sigara içmeyeli 9 ay oldu. Bu zamanda yemek yeme alışkanlığımı değiştirdiğim için kilo da almadım. Çok teşekkürler, kendimi sağlıklı ve mutlu hissediyorum.

Seren, 34

Migren

Lise yıllarından bu yana migren problemim var. Arkadaşımın tavsiyesiyle Dilara Hanım’la çalışmaya başladım. İlk iki görüşmeden sonra hiç migren atağım olmadı. Görüşmelerimiz biteli neredeyse 5 ay oldu ve bir kere bile ağrım olmadı! Çok teşekkürler.

Neslihan, 35

Öfke Kontrolü

Epiküryen’e gitmeden önce patlamaya hazır saatli bomba gibiydim. Öfke, endişe, stres, ani parlamalar, hiçbir şeye tahammülüm yoktu. İlk görüşmeden sonra, üzerimden bir ağırlık kaldırılmışcasına hafiflediğimi hissettim. Öz-güvenim arttı, ilişkilerim, işim ve hayatımda olumlu yönde ilerleyebileceğimi hissediyorum. Çok teşekkürler.

M, 28

Sigara Bırakma

Çok mutluyum! Sigarayı bu kez gerçekten hayatımdan çıkardığıma eminim. Dilara Hanım’la ilk görüşmemizden sonra,  sigara içebileceğim birçok ortamda yer almama, stres yaratan durumlarla karşı karşıya kalmama rağmen, sigara içmek içimden gelmedi. Eskiden sigara içince rahatladığımı düşünürdüm, şimdi sigara içtiğimi düşünmek beni geriyor! 

Berrin, 39

Sigara Bırakma

Sigarayı bırakmanın bu kadar kolay olabileceğine hayatta inanmazdım! Ta ki Dilara Hanım’la çalışan ve birkaç haftada sigarayı bırakan arkadaşımı görene kadar. Onun tavsiyesiyle ben de Epiküryen’e gittim. Ve artık hayatıma sigara olmadan devam ediyorum. Özgür olduğumu hissediyorum!

Dilara Hanım'ın sigara içme isteği geldiği zamanlarda, başa çıkmak için öğrettiği teknikler gerçekten çok işe yarıyor.  Sigarayı kısa sürede bırakmak isteyen herkese, Epiküryen’i tavsiye ederim.

Nazmiye, 41

Please reload